Projekty MasterMind

Akademia Rozwoju MasterMind to nie tylko zajęcia, prowadzone bezpośrednio przez założycieli. Staramy się także o dofinansowania z różnych źródeł, których celem jest organizacja różnorodnych działań edukacyjnych. 

W roku szkolnym 2018/2019 właściciel Akademii Rozwoju MasterMind jest organizatorem zajęć edukacyjnych, dotyczących ochrony środowiska na obszarze powiatu bydgoskiego (obszar objęty Lokalną Strategią Rozwoju LGD Trzy Doliny). Zajęcia w formie blended learningowej prowadzone będą w szkołach, będących Partnerami projektu:

 • Szkoła Podstawowa w Białych Błotach,
 • Szkoła Podstawowa w Kruszynie (gmina Sicienko),
 • Szkoła Podstawowa nr 4 w Solcu Kujawskim.

Uczestnicy projektu będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych zajęciach, na których nacisk postawiony będzie na aspekty praktyczne. Dzieci pod okiem pedagogów prowadzących zajęcia będą między innymi badać czystość gleby, wody i powietrza w swoim najbliższym otoczeniu. Prowadzić będą również badania i doświadczenia z pogranicza biologii, chemii, fizyki. Dowiedzą się czym są zmiany klimatu i jak im przeciwdziałać, poznają też występującą w okolicy ich miejsca zamieszkania chronioną faunę i florę.

W realizacji zajęć będzie im pomagać specjalnie do tego celu przygotowana platforma e-learningowa, na której znajdą się informacje dodatkowe, dotyczące realizowanych tematów, opisy ciekawych – z przyrodniczego punktu widzenia – miejsc w powiecie bydgoskim. Będzie to także przestrzeń do zamieszczania wyników badań i pomiarów oraz dokonywania ich analizy i wyciągania wniosków.

Projekt jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach wdrażania strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność (Poddziałanie 19.2), Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Został wyłoniony do realizacji w ramach naboru nr 1E/2017, prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Trzy Doliny.


Wskazany wyżej projekt nie jest jedynym, którego realizacją będzie w najbliższym czasie zajmować się nasza Akademia.

W chwili obecnej dwa nasze wnioski zostały ocenione pozytywnie pod względem merytorycznym i wybrane do dofinansowania. Obecnie znajdują się one na etapie oceny formalnej w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu, z którym liczymy, że jeszcze w tym roku podpiszemy umowy dotacyjne. Wnioski dotyczą:

 1. Organizacji zajęć edukacyjnych z obszaru ochrony środowiska na terenie gminy Nowa Wieś Wielka – wniosek złożony w ramach naboru 1E/2018, prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Trzy Doliny,
 2. Stworzenia i uruchomienia portalu pisarskiego, wspierającego nowoczesną działalność pisarską – wniosek złożony w ramach naboru 1/2018, prowadzonego przez Lokalną Grupę Działania Partnerstwo dla Krajny i Pałuk.

O szczegółach tych projektów będziemy Państwa informować na bieżąco.

To oczywiście nie wyczerpuje naszych pomysłów i planów rozwoju Akademii i realizowanych przez nas zajęć. Gdy tylko będą pojawiały się konkursy, dzięki którym możemy poszerzyć ofertę organizowanych przez nas szkoleń i warsztatów, z pewnością będziemy podejmowali działania by to zrobić.

2 thoughts on “Projekty MasterMind

 • 8 listopada 2021 at 06:59
  Permalink

  I really enjoy reading on this site, it holds great content. „Beware lest in your anxiety to avoid war you obtain a master.” by Demosthenes. Mirabella Granville Andee

  Reply
 • 13 września 2022 at 00:22
  Permalink

  I visit every day a few web sites and websites to read articles, however this webpage presents quality based articles. Byron Perocho

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *