Słoneczne pisanie bloga

TWORZENIE BLOGA

zajęcia przewidziane dla osób, które chciałyby stworzyć swoje miejsce w Internecie.Tematyka kursu zainteresuje tych, którzy mają już za sobą drobne przygody z tworzeniem bloga, ale również dla tych, dla których będzie to pierwsze zetknięcie z zamieszczaniem własnych treści w sieci.

Jeśli chciałbyś podzielić się z innymi użytkownikami sieci swoimi zainteresowaniami, jesteś pasjonatem jakiejś dziedziny, masz potrzebę wyrażania tego, co myślisz i czujesz lub po prostu chcesz poznać podstawy tworzenia własnej strony internetowej, ten kurs jest właśnie dla Ciebie! Nie musisz znać HTMLa, Javy czy innych języków programowania. Na warsztatach przekonasz się, że tworzenie własnego bloga jest równie proste, jak pisanie w Wordzie.

 

Zajęcia przewidziane są dla młodzieży i dorosłych.

 

Poniżej prezentujemy program kursu:

1. Blog, czyli co?

2. Darmowe platformy blogowe, zakładanie własnego bloga.

3. System WordPress, jak to ugryźć? – podstawy (konfiguracja WordPress, tworzenie wpisów, stron, menu, kategorii, tagów itp.).

4. Co? Gdzie? Jak? Po co? – czyli codzienność tworzenia bloga.

5. Promocja i budowanie wizerunku w Internecie.

6. Prawa autorskie – o czym blogerzy często zapominają.

7. Prezentacja stworzonych blogów.

 

Kurs trwa 12 godzin

Cennik kursu dostępny TUTAJ.

Grupy – 6-10 osób

Zapisy na kurs – 512 088 909

Termin i miejsce zajęć: 

Solec Kujawski – Soleckie Centrum Kultury, ul. Bojowników o Wolność i Demokrację 1, pierwsze spotkanie 19.07.2016, godz. 16:00 (następne w kolejne wtorki)

Bydgoszcz – Stowarzyszenie Pomocy i Rozwoju OKNO, ul. Borowikowa 20 (Miedzyń), pierwsze spotkanie 18.07.2016, godz. 14:00 (następne w kolejne poniedziałki).

Harmonogram zajęć dostępny TUTAJ.

Kurs prowadzi Wojciech Elszyn – autor stron internetowych o charakterze blogów i serwisów.