Komunikacja interpersonalna

Gwarancją sukcesu jest nie tylko inteleigencja i zdobyta wiedza, ale także umiejętność porozumiewania się. Komunikacja interpesonalna jest zjawiskiem obecnym na każdym etapie naszego życia i to od niej zależy jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi – rodzinę, znajomych, członków komisji egzaminacyjnych, potencjalnych pracodawców, współpracowników. Dla niektórych skuteczna komunikacja jest prosta i naturalna, inni muszą włożyć więcej pracy w to, by być postrzeganymi jako osoby otwarte  i komunikatywne.

Zajęcia przygotowane przez Akademię Rozwoju MasterMind mają na celu pomoc w przygotowaniu do skutecznego komunikowania się, nawiązywania relacji z otaczającym nas kręgiem osób, właściwego zaprezentowania własnej wiedzy i zdolności przed komisją egzaminacyjną lub rekrutacyjną.

Warsztaty przewidziane są dla młodzieży, przed którą w najbliższym czasie pojawią się nowe wyzwania – egzaminy, udział w procesie rekrutacyjnym, ale również dla tych, którzy dostrzegają własne deficyty w sferze komunikacji (np. nieśmiałość, strach przed publicznym wystąpieniem), a także dla dorosłych, pragnących doskonalić umiejetności komunikacyjne.

Program warsztatów:

1. Kilka słów o skutecznym komunikowaniu się.
2. Role w komunikacji.
3. Sposoby budowania i utrzymywania kontaktu.
4. Komuniakcja werbalna i niewerbalna.
5. Aktywne słuchanie.
6. Bariery – jak je rozpoznawać i jak sobie z nimi radzić.
7. JA i TY w przekazywaniu myśli.
8. Autoprezentacja.
9. Sztuka dyskusji, negocjacji i osiągania kompromisów.
10. Wywieranie wpływu.

Warsztaty trwają 20 godzin.

Grupy: 4-10 osób

Zapisy na warsztaty i informacje szczegółowe: 512 088 909

Warsztaty prowadzi trener z wieloletnim doświadczeniem, magister filologii polskiej – Wojciech Elszyn.