Mapy myśli

Umiejętność sprawnego zapamiętywania jest niezbędna na każdym etapie życia oraz w każdej sferze codziennych działań. Przydatną metodą w procesie zapamiętywania jest tworzenie notatek, którymi posługujemy się w procesie edukacji wyższej,  w trakacie wykładu, ale także w szkołach niższego szczebla, czy nawet na spotkaniach biznesowych. Celem notatki jest wspomóc nas w zapamiętaniu usłyszanych treści, poprzez odnalezienie śladów pamięciowych w naszym umyśle, a także zwiększyć efektywność uczenia się.

Mind Mapping, czyli mapy myśli, to znany i ceniony sposób na sprawne i wartościowe sporządzanie notatek. Zaproponowane przez Tony’ego Buzana rozwiązania, oparte na analogicznym do funkcjonowania naszego umysłu modelu, znajdują zastosowanie w wielu sferach codziennych czynności. Dzięki swojej prostocie i atrakcyjności wizualnej pozwalają na bardzo szybkie przyswajanie przydatnych informacji. To także świetny sposób, aby pokazać dziecku, że nauka czy powtórka przed sprawdzianem może być prosta i przyjemna. Mind Mapping uczy również selekcji materiału, który powinien zostać przyswojony.

Mind Mapping w Akademii Rozwoju MasterMind to idealne warsztaty dla tych, którzy chcą uczyć się szybciej i skuteczniej, którym zależy na tym, by przyswojony materiał pozostał w pamięci na lata.

Warsztaty prowadzone są wg poniższego programu:

1. Mapy myśli czyli co?

2. Jak tworzyć mapy myśli.

3. Słowa klucze, obrazy, kolory.

4. Mapy myśli w praktyce.

 

Warsztaty trwają 6 godzin 

Cennik zajęć dostępny TUTAJ

Grupy – 4-12 osób

Zapisy na warsztaty – 512 088 909

Terminy i miejsce prowadzenia zajęć – Solec Kujawski, Soleckie Centrum Kultury, pierwsze spotkania w ostatnim tygodniu września.

Plan zajęć dostępny TUTAJ.

Warsztaty prowadzi Autoryzowany Trener Szkoły Pamięci Wojakowskich – Wojciech Elszyn