Warsztaty pisarskie bezpłatnie dla Ciebie

infografika warsztaty 1
Warsztaty pisarskie bezpłatnie dla Ciebie

Witaj!

Chcielibyśmy, w podziękowaniu za wypełnienie ankiety, zaprosić Cię do bezpłatnego udziału w warsztatach organizowanych przez Akademię Rozwoju MasterMind.

Warsztaty mają formułę online, tzn. są prowadzone na specjalnie do tego przygotowanej platformie edukacyjnej. Za jej pośrednictwem będziesz mógł/mogła zgłębiać tematykę wybranego kursu, wykonywać ćwiczenia, otrzymywać informacje zwrotne, komentarze i omówienia prac pisemnych od prowadzących, a także dzielić się swoją twórczością, opiniami i wiedzą z innymi użytkownikami kursu. Obsługa kursu jest naprawdę prosta oraz intuicyjna i poradzi sobie z nią każdy, kto korzysta na co dzień z Internetu. Uczestnictwo w warsztatach nie będzie wiązało się ze sztywnym grafikiem, nie będzie wymagało od Ciebie obecności przed komputerem, czy urządzeniem mobilnym w narzuconych godzinach. Zadań nie będziesz musiał/a wykonywać w określony dzień, o określonej porze. Na ich wykonanie będziesz miał/a wyznaczony czas – np. tydzień. Wszystko, by umożliwić i ułatwić Ci uczestnictwo w warsztatach i dostosować je do Twoich możliwości i potrzeb.

Warsztaty dostępne będą dla wszystkich, którzy wypełnili ankietę i prześlą do nas próbkę swojej pracy (o czym niżej), co jest niezbędne z uwagi na prawidłową organizację procesu dydaktycznego (mówiąc wprost: byśmy mogli poznać mocne i słabe strony Twojego warsztatu pisarskiego i zaproponować Ci odpowiedni kurs). Próbka Twojej pracy jest dla nas bardzo ważna, gdyż z jednej strony pokaże, że rzeczywiście zajmujesz się pisaniem (a takim osobom, chcemy udostępniać nasze warsztaty), a z drugiej pozwoli nam lepiej dopasować materiał warsztatowy do Twoich potrzeb.

Tematyka i forma pracy jest dowolna. Powinnien być to utwór epicki (fabularny, pisany prozą) i zawierać się w 7000 znaków (ze spacjami). Nie ma znaczenia, czy będzie to utwór nowy, czy już opublikowany. Teksty należy przesłać jako załącznik do maila w formacie .doc/.docx/.rtf na adres warsztaty@mastermind.edu.pl do 2.04.2017 roku. W treści wiadomości należy podać swoje imię, nazwisko, adres e-mail oraz miejscowość (bez dokładnego adresu) zamieszkania. Jest to niezbędne, by założyć konto na platformie edukacyjnej. Dane uczestników zostaną wykorzystane wyłącznie do przeprowadzenia niniejszego kursu.

Warsztaty, do których otrzymasz bezpłatny dostęp, będą trwały kilka tygodni (udział w nich będzie wymagał ok. 3-4 godzin pracy tygodniowo – w dowolnym dla Ciebie dniu tygodnia i o dowolnej godzinie). W tym czasie będziesz miał/a możliwość zgłębić wybrany temat, wykonać szereg zadań (które zostaną sprawdzone, ocenione i omówione przez prowadzącego). Stworzymy Ci również możliwość poznania poglądów na temat literatury i rzemiosła pisarskiego innych uczestników warsztatów, a także nawiązania z nimi relacji i dyskusji (jeśli tylko będziesz miał/a na to ochotę).

Co więcej, kilku osobom, które przesłały do nas wypełnioną ankietę, zaproponujemy udział w organizowanych przez nas warsztatach stacjonarnych, które odbędą się w Bydgoszczy na przełomie kwietnia i maja. Oczywiście udział w nich będzie bezpłatny. Chętnie zaproponowalibyśmy to wszystkim, ale nie dysponujemy odpowiednimi warunkami lokalowymi, a wiemy też, że dojazd do Bydgoszczy nie dla wszystkich byłby możliwy.  Stąd pomysł zorganizowania warsztatów pisarskich online, w których wspomniane wyżej ograniczenia nie grają roli :-).

Poniżej podsumowujemy najważniejsze informacje, dotyczące warsztatów dla osób, które wypełniły ankietę i przesłały próbkę swojej pracy twórczej:

1. Udział w jednym kursie zaproponowanym przez MasterMind lub wybranym przez uczestnika, z puli dostępnych, będzie bezpłatny.
2. Warsztaty odbędą się w formule online, z wykorzystaniem platformy edukacyjnej MasterMind, na której zostanie założone konto dla uczestnika.
3. Warunkiem uczestnictwa w warsztatch jest wypełnienie ankiety oraz przesłanie do 2.04.2017 roku na adres warsztaty@mastermind.edu.pl próbki swojej pracy (utwór epicki do 7000 znaków ze spacjami).
4. Uczetnicy otrzymają dostęp do wszystkich materiałów i zadań w ramach kursu na okres trwania warsztatu + 1 m-c po jego zakończeniu.
5. Warsztaty będą prowadzone w oparciu o terminy zawarte w kalendarzu kursu. Kalendarz zostanie udostępniony uczestnikom.
6. W trakcie trwania kursu uczestnicy będą mieli możliwość skorzystania z dodatkowych usług (np. zapisanie się na newsletter/subskrypcję, skorzystanie z innych warsztatów oferowanych przez MasterMind).
7. Warsztaty będą prowadzone przez osoby o odpowiednich kwalifikacjach (tytuł magistra filologii polskiej, magisterium w zakładach historii i teorii literatury).
8. Część osób, które wypełniły ankietę, zostanie zaproszona na warsztaty stacjonarne MasterMind, które odbędą się w Bydgoszczy.