Letnie zabawy z treningiem pamięci

TRENING PAMIĘCI I KONCENTRACJI UWAGI

kurs, poświęcony temu, jak skutecznie zapamiętywać, kojarzyć oraz poprawić swoją koncentrację uwagi. Pamięć jest niezwykle ważnym elementem naszego życia. To dzięki niej pamiętamy imiona, nazwiska, daty, niezliczoną ilość numerów, PINów, NIPów, PESELi i wszelkich pozostałych danych. Pamięć działa podobnie do mięśni – jeśli jest poddawana właściwym, systematycznym ćwiczeniom, jej możliwości wzrastają, tak, jak w przypadku mięśni poprawia się nasza kondycja i siła. Warto ćwiczyć pamięć, gdyż dobra pamięć jest jednym z czynników tereminujących standard naszego życia.

Dobra pamięć jest niezwykle ważną umiejętnością, która idzie w parze z koncentracją uwagi. To zdolność skupienia się na danej czynności, która czyni jej wykonanie efektywniejszym i sprawniejszym. Najczęstszym problemem wśród osób, z którymi pracujemy w czasie treningu pamięci nie jest sama pamięć, a właśnie problemy bądź też brak umiejętności skoncentrowania się na wykonywanym zadaniu. A to właśnie zdolność koncentracji wpływa na to, iż osiągamy sukcesy szkolne i zawodowe.

Najprostszym sposobem na to jest poznanie metod pamięciowych i koncentracji uwagi oraz nauczenie się stosowania ich w praktyce.

Letni trening pamięci to przede wszystkim nauka przez zabawę. Wakacje są czasem odpoczynku od nauki szkolnej, nie zapominajmy jednak, że człowiek uczy się całe życie, nawet wtedy, gdy nie chodzi do szkoły czy pracy. Dlatego warto właśnie teraz wziąć udział w treningu, który przy pomocy metod aktywizujących wykształci pożądane efekty – poprawi pamięć, koncentrację uwagi, spostrzegawczość, kreatywność i logiczne myślenie.

Akademia Rozwoju MasterMind prowadzi zajęcia dla trzech grup wiekowych:

  • dzieci młodszych (7-10 lat) – 1 godzina tygodniowo
  • dzieci starszych (11-14 lat) – 1 godzina tygodniowo
  • młodzież (15-18 lat) – 1 godzina tygodniowo

Polecamy połączenie treningu pamięci z zajęciami  języka angielskiego. Pozwoli to na osiąganie jeszcze lepszych wyników również w trakcie nauki języka obcego. Szczegółowe informacje o organizowanych przez MM zajęciach językowych znajdują się TUTAJ.

 

Warsztaty trwają 6 godzin

Cennik zajęć dostępny TUTAJ

Grupy – 5-12 osób

Zapisy na warsztaty – 512 088 909

Terminy i miejsce prowadzenia zajęć – Solec Kujawski, Soleckie Centrum Kultury, pierwsze spotkanie 19.07.2016 roku godz. 18:00 – młodzież (następne spotkania w kolejne wtorki i czwartki – w zależności od grupy wiekowej).

Harmonogram zajęć dostępny TUTAJ.

Warsztaty prowadzi Autoryzowany Trener Szkoły Pamięci Wojakowskich – Wojciech Elszyn